Blog

Gerli Padar. Foto Andres Raudjalg

Inglipuul ootavad täitmist Põltsamaalaste jõulusoovid

 

Ka tänavune väga erakordne aasta on peagi lähenemas lõpule ning enam pole mägede taga ka pühadeperiood koos saabuva rõõmuga jõuluvana kingikotist. Samas on meie hulgas ka lapsi, kel ühel või teisel põhjusel soovitud kink võib unistuseks jäädagi.

 

 

MAXIMA EESTI

 

 

Just neile lastele mõeldes kogusid Maxima ja Eesti Lasterikaste Perede Liit kokku laste soovid üle kogu Eesti – koostöös vallavalitsusega ka 23 Põltsamaa lapse kingisoovi. 

 

“Juba 17. novembril paigaldati Inglipuu Põltsamaa Maxima kauplusesse,” lausus heategevusprojekti eestvedaja Janne Laik Maximast. “Kokku ootavad oma isiklikult inglilt Põltsamaal kinki 23 last.”

 

Igal Inglipuu sedelil on kirjas lapse nimi, tema vanus ja kingisoov. Heategevusliku ettevõtmise kauaaegne patroon lauljanna Gerli Padar paneb inimestele südamele, et kingisoovi puult võttes ostja kingi võimaluse korral kas kohe või järgmise poeskäiguga soetaks ning see kaupluse infoletti antaks. 

 

“Nii saame olla kindlad, et kõik kingid – olgu selleks mõni mänguasi, arendav mäng, koolitarve või ka soe riideese kenasti soovijateni jõuavad,” lisas ta.

 

Sarnaselt Põltsamaaga jõuavad laste kingisoovid 17. novembrist 8. detsembrini Inglipuudele linnades ja valdades üle Eesti – kokku saavad head inimesed osta jõulukingi ja olla isiklikult ingliks 2000 lapsele. “Sealjuures on koostöös Eesti Lasterikaste Perede Liiduga nende hulgas ka 500 last, kellel peres vendi-õdesid kokku neli või enamgi,” lisas Janne Laik.

 

Kingisoovi täitmiseks pole vaja teha muud kui valida Inglipuult lapse jõuluunistus ning jätta seejärel ostetud kingitus soovi korral ka pakkimata kujul poe infoletti või kassasse. Ka võib soovitud kingi ise valmistada ning tuua see kauplusesse tagasi. 

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 26.11.2020