Põltsamaa Perepesa aitab õppida esmaabivõtteid nii kehale kui vaimule
Aprill on naljakuu ja hea nali on igati kasulik nii vaimsele kui füüsilisele tervisele. Ilmselt oleme kõik oma elus kogenud olukordi, kus kõige pingelisema situatsiooni aitab ära klaarida mõnus huumor. Alati aga sellest ei piisa, mistõttu peaks lisaks heale naljasoonele igaüks meist omama baasteadmisi ja -oskusi esmaabist, et osata olla haiguse või õnnetuse korral esmaseks abiandjaks oma lähedastele ja pereliikmetele. Õnneks räägitakse üha enam peale füüsilise tervise ka vaimsest tervisest ja vaimse tervise esmaabist, millele praegusel keerulisel ajal veelgi enam tähelepanu pöörama peaks.
Seetõttu ongi aprill Perepesas esmaabikuu, et pakkuda Põltsamaa valla peredele võimalust õppida ja tuletada meelde kõige olulisem esmaabist. Selleks on võimalus osaleda neljal tasuta veebikoolitusel, mis toimuvad aprillikuu teisipäevadel ja millest kolm on mõeldud lapsevanematele ja üks lastele:
- 6. aprillil kell 17.30–19.00 “Mida teha, kui laps jääb haigeks?”, kus räägitakse köhast, nohust, palavikust, kõhuvalust ja kõrvavalust.
- 13. aprillil kell 17.30–18.30 esmaabi töötuba “Väike esmaabiandja” 4–7-aastastele lastele.
- 20. aprillil kell 17.30–19.00 “Õnnetused ja kodune esmaabi”, kus keskendutakse traumadele ja abistamisele nende puhul. Osalejad peaksid ennast varustama kahe sidemerulli ja rätikuga.
- 27. aprillil kell 17.30–19.00 “Elu päästmine”, kus käsitletakse eluohtlikke seisundeid ja nende korral käitumist.
Täiskasvanute esmaabikoolitusi teeb Tartu Tervisehoiu Kõrgkooli õppejõud Pille Tammpere. Laste esmaabi töötuba juhendab esmaabikoolitaja Liina Mikk.
Haigus ega õnnetus ei hüüa tulles, mistõttu on just praegu õige aeg ennast selleks ette valmistada ja siis loota, et tulemata nad jäävadki.
Nagu eespool mainitud, oleme inimestena üks tervik ning lisaks füüsilisele tervisele vajab tähelepanu ka meie vaimne tervis ja heaolu. Väikelaste vanemad unustavad tihtipeale kogu kohustuste virvarris ära nii ühe kui teise. On üha iseenesestmõistetavamaks muutumas see, et on täiesti tavaline käia aeg-ajalt psühholoogi juures, et oma muremõtteid ja raskusi jagada, saada nõu ja abi.
Õnneks saame ka praegusel ajal pakkuda võimalust tulla psühholoogi vastuvõtule. Kes ei saa või ei soovi kohapeale vastuvõtule tulla, saab seda teha ka veebi vahendusel. Lisaks sellele on 8. ja 22. aprillil võimalus lapsevanematel osaleda veebi vahendusel tugigrupis, mis on mõeldud vanematele, kelle lapsel on autismispektrihäire või aktiivsus- ja tähelepanuhäire või nende jooni.
Samuti on nende laste vanematel võimalik tulla ka kogemusnõustaja vastuvõtule. Kõik mainitud nõustamised on Põltsamaa valla peredele tasuta. Parim, mida üks lapsevanem oma lapse heaks teha saab, on hoolitseda iseenda eest ning otsida iseendale abi ja toetust!
Kõikidele koolitustele ja nõustamistele on vajalik eelregistreerimine poltsamaa@perepesa.ee või Põltsamaa Perepesa kodulehel www.perepesa.ee/poltsamaa-perepesa
Olge hoitud ja terved!
Vaimse tervise vitamiinid, mida vajad iga päev:
Testi oma vaimsete vitamiinide taset ja saa teada, mida enda heaks veel teha saad SIIT. Allikas: www.peaasi.ee |