Blog

Maitsta sai erinevaid toite, kus üheks komponendiks oli kõrvits. Foto Gerli Räni

Tapikul toimus halloweeni-festival

Esimesel oktoobrikuu nädalavahetusel toimus Tapikul festival, mille peategelasteks olid erinevate suuruste ja kujudega kõrvitsad.

 

GERLI RÄNI

 

Sügisega käivad ikka käsikäes kõrvitsad. Olgu siis need suured või väikesed, oranžid või veidi kollakamad, tänu neile sügisandidele saab korraldada igasuguseid võistlusi või siis näitusi.

Tapiku rahvas kasutas võimalust ning kogus kõrvitsaid, et korraldada meelepärane väljanäitus. Näituse peategelased olid paigutatud kahte suuremasse kärru.

Kõrvitsatega oli võimalus külastajatel teha näputööd ning osaleda võistlusel, mis kandis pealkirja “Kõrvitsalaternate lõikamise võistlus”.

Peale selle said inimesed proovida söögipoolist, kus üheks komponendiks oli kõrvits. Nii pakuti näiteks kõrvitsajäätist, kõrvitsasalatit, aga ka kõrvitsast keedutainarulli suitsulestaga.

Pärastlõunal esinesid hõimurahvas ersad laulu ja tantsuga, mida korraldas MTÜ Tapiku Mõis.

Hiljem oli lavale palutud bänd Ahoi, mis lõi head tuju ja palus tantsule, lõpetuseks pakkus meelelahutust Olavi tule-show.

Halloweeni-festivalilt ei puudunud huvitavad kostüümid. Nimelt kõndis mööda territooriumi ringi üks suur kõrvits ning rahva seas hiilis ka üks vurrudega kaslane, keda täpsemalt võis nimetada hoopis rebaseks.

Halloween on kohe varsti tulemas ning eelpidu selleks on tehtud.

Kõrvitsapäev Tapikul tõi inimesed kokku, pakkus ilusal sügispäeval meelelahutust ning tutvustas, milleks kõrvitsat kasutada saab.

Võib vist öelda küll, et ühel lapsel on palju häid nimesid, sest kõrvitsast saab tõesti palju maitsvaid toite valmistada ja põnevaid asju meisterdada.

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 08.10.2020