Blog

Foto Kristi Sepri

Tunnustati Jõgevamaa parimaid ettevõtjaid

Vooremaa arvamusliidrite hommikusöögil Jõgeva kultuurikeskuses olid maakonna ettevõtjate külalisteks vabariigi peaminister Jüri Ratas ning ettevõtja Oleg Gross. Tunnustati ka Jõgevamaa tublimaid ettevõtjaid, kahes kategoorias jõudis tunnustus ka Põltsamaa valda.

 

RAIMO METSAMÄRT
Raimo@pvs.ee

 

 

„Euroopa ja Eesti ühiskonnas on praegu teadmatus väga suur: me ei tea, mis toimub majandusega, sest majanduskriis on ränk; me ei tea, kui kaua me viirusega arvestama peame ja millised prognoosid (näiteks majanduskasvu kohta) vastavad tõele,“ sõnas peaminister.

Tema sõnul näitas majandusministeeriumi suvine majandusprognoos, et järgmisel aastal võib majanduskasvuks olla 4–5 %, sügiseks aga näitas Eesti Panga prognoos, et nende

arvates järgmisel aastal majanduskasvu ei olegi.

 

 

„Laenukoormused suurenevad kõikjal, Eesti on jätkuvalt Euroopa kõige madalama laenukoormusega riik. Raske on öelda, kas euro, mis tuleb laenult, läheb investeeringuteks või jooksvateks kuludeks,“ tõdes Jüri Ratas.

 

„ Väga olulise tähtsusega on ka investeeringud, mis on seotud tervishoiukriisiga – me peaksime suutma luua n-ö varude keskuse, kus oleks nii toidu-, ravimite, isikukaitse- kui kütusevarud – see oleks põhimõtteliseks muutuseks.“ Peaminister ei jätnud oma kõnes puudutamata ka eakaid ja kavandatavat pensionitõusu. „See on kindlasti õige samm. Koefitsient, mis tõuseb nende eakate puhul, kellel on lapsed, näitab suhtumist,“ sõnas Ratas.

 

Tuli, nägi, võitis – Wakepark on turismitegija 2020

Siis oli aeg tunnustusi jagada. Jõgevamaa parimad ettevõtted selgitati välja viies kategoorias.

Aasta ettevõtte 2020 kategooria nominendid olid Amestop OÜ, Softcom OÜ ja Wakepark OÜ (siin ja edaspidi on tiitli pälvinu rasvases kirjas – toim.)

Väike ja tubli 2020 – Mäerand Grupp OÜ, Transplanet OÜ ja Tootsteele OÜ

Investeerija 2020 – Jõgeva Majandusühistu, Puit-Profiil AS, OG Elektra AS (Grossi Toidukaubad)

Turismitegija 2020 – Põltsamaa Muuseum ja Turismipunkt, Wakepark OÜ(Ainulaadne, esimene ringkaabliga veelauapark Eestis, Kamaris on korrastatud lisaks ka liivarand, rajatud on madalseiklusrada ja veelinnak lastele), SA Kalevipoja Koda.

Õpilasfirma 2020 – MohiMohi, CRAFT-Wood, TORM!(Tegevusalaks on mööblikanga ülejääkidest õlakottide valmistamine, õpilasfirma loomise eesmärgiks oli looduse säästmine taaskasutuse populariseerimise kaudu).

 

Tunnustuse pälvinud said klaasmeened, mille valmistas klaasikunstnik Eili Soon Olustvere klaasi-ja keraamikakojast.

 

 

KOGU GALERIID VAATA SIIT!

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 15.10.2020