Blog

Foto Raimo Metsamärt.

Tuulegeneraator saab peagi püsti

 

Fossiilkütus ei kesta igavesti, päike ka Eestimaal (eriti talvel) iga päev ei paista, Põltsamaa jõgigi ei „kosu“ niipalju, et siia saaks hoopis suurema hüdroelektrijaama ehitada. Õnneks on tuul see, mis n-ö vabalt saada on ja mille energiat juba ammu ära osatakse kasutada. 

 

Kuningamäe tehismägi on juba täisealine ja leiab aina enam kasutust. Seepärast ongi nüüd plaanis püstitada tehismäe tippu tuulikelektrigeneraator. Loomulikult jäädakse plaanides n-ö maa peale ja ei hakata konkureerima maailma suurimate eksemplaridega, mille võimsus on veidi üle 7 MW. 

Ajad on rasked ja abiks on ka väiksemad eksemplarid, pealegi ei ole Eestimaa südames asuval Põltsamaal sellist tuult kusagilt võtta kui rannikualadel. Õnneks on üsna keerulise probleemi juures ka vähemalt üks positiivne tahk: selmet vastava ala spetsialiste mööda maailma tikutulega taga ajada, on meil lahendus samahästi kui olemas. Need on ju meie kandi mehed, kes elavad küll praegu kaugel ülemeremaal ehk Saaremaal, omavad aga see-eest tuulegeneraatorite teemal küllaga kompetentsi.

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 01.04.2021