Blog

Ühine kokkamine innustas uusi tervislikke toite valmistama

 

Oktoobris ja novembris toimunud toitumisteadlikkuse ja -oskuste arendamise programmis osales 18-liikmeline grupp, kuhu kuulusid lapsevanemad koos lastega.

 

ANNIKA KALLASMAA

 

Kuus kohtumist sisaldasid toitumisnõustaja Reelika koolitust ja praktilisi töötubasid, kokkamist koos Kairiga ning liikumistegevusi joogaõpetaja Avega.

 

Töötubades osalejad rõhutasid, et nad said väga väärtuslikke retsepte ja oskusi  köögiviljadest, kaunviljadest ning pähklitest-seemnetest toitude valmistamiseks. Uued toidud, mis lastele väga maitsesid, on leidnud tee perede toidulauale ning õpitud liikumisharjutused aitavad huvitavalt koos aega veeta. Suur oli koosolemise rõõm, ühine tegutsemine ja ühiste väärtuste jagamine.

 

Märkimist väärib asjaolu, et lapsevanemad viitsisid kodust välja tulla, kuna programm oli huvitav. Mitme lapsevanema puhul ei olnud tavapärane õhtul kodust välja saamine ja koolitusel osalemine.

 

 

Hea meel on tõdeda, et programmis osalemise tulemusena pööravad lapsevanemad rohkem tähelepanu tervislikele toiduvalikutele. Loodetavasti saame sarnast programmi pakkuda uuele grupile järgmise aasta sügisel. Osalejate arvates võiksid õpitoad, ühised kokkamised ning vaimset tervist turgutavad tegevused toimuda iga kuu. Seega oleks igati tervitatav sellise tegevuse eestvedamine kogukonna algatusena.

 

Programmis osalemine oli tasuta. Programmi elluviimist toetasid sihtasutus Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (Jõgeva maakonna tervisenõukogu) ja Põltsamaa vallavalitsus

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 17.12.2020