Blog

Dance Dream näitas taset

Ehkki on olemas väga mitmeid tantsustiile, on neil vähemalt üks ühine omadus: see valmistab osalejatele rõõmu. Erandiks ei ole ka Põltsamaa tantsustuudio Dance Dream, kus tantsitakse kokku viies vanuserühmas.

 

RAIMO METSAMÄRT
Raimo@pvs.ee

 

Täiskasvanud saabusid teist aastat järjest vabariiklikult võistluselt „Kuldne karikas“ koju auhinnalise kohaga. Tantsurõõmust ja show-tantsust pajatab lähemalt juhendaja Rita Muttel.

Esmalt peab mainima, et Rita on ilmselt sädeinimese musternäiteks. Kuidas muidu seletada, et ta jõuab Eesti erinevais paigus käia juhendamas 12 tantsurühma. „Päevi on ju nädalas ainult seitse,“ pani see number peas mõtte vasardama. „Eks ma lõpetan, jah, õhtul kell kümme,“ hakkab Rita minu üllatunud näoilmet nähes naerma.

Viirus tegi ka tantsuvõistlustel oma korrektiivid.

„Esmalt toimus videovoor, mille alusel said paremad edasi Tartusse ERM-i suurde saali lõppvõistlusele,“ pajatab Rita.

Tema sõnul on igal tantsustuudiol oma stiil, ka lõppvõistlus ei olnud kindlatesse raamidesse surutud, nii et kõikidel osalejatel olid kava valimisel vabad käed. Kindlust andis ka see, et nii video- kui lõppvoorus oli vaja esitada sama kava, mida andis seepärast tunduvalt paremaks viimistleda. Küll aga oli täiesti eriliseks ja erakordseks elamuseks esinemine suures saalis. Meie täiskasvanute grupp latti madalale ei olnud lasknud, sest kavva oli võetud ka spagaat.

„See on äge, et grupis on naised, kes seda suudavad, sest see toob tantsule tublisti värskust ja värvi juurde,“ on juhendaja rahul. Erilisus imponeerib loomulikult ka žüriile, kelleks tavaliselt on tantsupedagoogid, kellel on oma tantsustuudiod, ja koolid, kes on tantsuhariduse andmisega sinasõbrad.

„Väga hea, et pärast oli võimalus n-ö tabelitega tutvuda, sest nii saime teada, millised olid meie nõrgemad ja tugevamad küljed,“ sõnab Rita Muttel.

Tantsuvõistlus on tema sõnul igal juhul toredaks väljundiks, sest annab see ju võimalusi oma oskusi teistega võrrelda ja alati midagi juurde õppida.

 

Mehed, kus te olete?
„Aastaid koostööd mängib grupis kindlasti suurt rolli, väga palju boonuspunkte teenib ka selle eest, kui grupis on mehed,“ sõnab Rita. „Küll on kahju, et meil ei ole!“ lisab ta kärmesti juurde.

Tema sõnul on grupid, kus on mehed, hoobilt suuremate plusspunktide saajate hulgas. Teisisõnu on mehepojukeste kodust välja saamine selline sündmus, mis võrdub juba vaat’ et poole võiduga.

 

 

Millised oskused peaksid uuel trupi liikmel olema?

„Soov tantsida ja rütmitaju, sest tegelikult on ju kõik ülejäänud trennis õpitav,“ julgustab Rita kõiki,

kes pole enda jaoks veel show-tantsu avastanud. Süües kasvab isu ehk kaks hooaega ja kaks korralikku tulemust innustavad Dance Dreami järgmisel aastal kindlasti jälle võistlustel osalema. Kerget jalga!

 

 

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 05.11.2020