Blog

Helkurid külge ja rattad korda!

 

Väljas on käes aasta pimedaim periood – nii jalakäijad kui ratturitele on vaja jälle meelde tuletada helkuri kandmise vajadust. Just nii PÜG-is tehtigi, sest novembri lõpus kontrolliti , kuidas selle lihtsa tõe omandamine sujunud on.

 

RAIMO METSAMÄRT

Raimo@pvs.ee

 

 

Noorte poolt algatatud projekt oli väärt algatus, sest esimese päeva reidi tulemusena selgus, et ainult umbes pooltel oli helkur olemas ehk 292 kontrollitust oli see 113 õpilasel, 44 õpilast kandsid seda miskipärast taskus, kus sellest abi ju ei ole. Päev hiljem olid tulemused juba paremad, sest 239 kontrollitust kandsid helkurit 191 õpilast.

 

Kampaania „Ratas helkima“

Et ilm sobib veel hästi ka rattasõiduks, oli kohe näha – rattaga kooli ruttajaid oli tõesti palju. Politseiga kahasse toimunud reidid andsid sellise tulemuse – kontrolliti 86 ratast, millest 59 olid täiesti korras. „Esialgu plaanisime kontrollida ainult helkureid, aga kuna kasutatakse palju jalgrattaid, otsustasime neid ka kontrollida. Ootasin, et jalgrattaste puhul on olukord pisut parem,“ sõnas üks projekti juhtidest, Elisa Emilia Kukk.

Tema arvates peaks sellist kontrolli kindlasti sagedamini korraldama. Kuna esimesest reidist anti varakult teada, oli neidki, kes ilmselt rattaid õigeks ajaks korda ei saanud ja nüüd hoopis jalgsi kooli jõudsid.

 

Projekti viisid läbi 11. klassi õpilased koostöös Maaneameti, Politsei – ja piirivalveameti, Põltsamaa jalgrattaklubi ja jalgrattakeskusega.

Aitäh Hannes Suurväli, Elisa Emilia Kukk, Eva-Lotta Sikka, Karl Miller, Liset Lillemets, Katrin Kiens, Kärt Kesa, Kertu Liebert ja Sirje Ange ning koostööpartnerid : Reesi Efert, Raik Matekainen, Kirly Kadastik, Ivo Saarela, Enno Ottis, Britha Kondas, Kerli Vasar, Margus Ääremaa ja Annika Kallasmaa. 

 

Kallid lapsevanemad! Kontrollige kindlasti, et teie kõige kallim varandus kannaks rattaga sõites kiivrit ja jõuaks rattaga ohutult kooli ja koju.

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 03.12.2020