Blog

Sel aastal valiti sädeinimeseks Karina Kaarepere (vasakult neljas). Pildil on ka varasematel aastatel valitud sädeinimesed.

Jõgevamaa Kodukandi Ühendus – 20

Külaliikumine – see tähendab keskendumist kogukonnaorganisatsioonide huvidele, kogukondliku tegevuse edendamist, külaelu väärtustamist ja arendamist. Nii nagu kodukandi ühenduse logolt näha, on seal kaabu, mis sümboliseerib koostööd, ühes suunas mõtlemist ja ühiseid eesmärke ehk rahvapärast väljendit kasutades ollakse oma tegevustes ühe mütsi all. Jõgevamaa kodukandi ühendus sai alguse 30. märtsil 2020 Maarja-Magdaleena külas.

 

RAIMO METSAMÄRT
Raimo@pvs.ee

 

„Me oleme külaliikumisena seepärast olemas, et need kes tahavad seal elada, saavad seda teha ja et külas oleks põnev ja tore elada,“ sõnab ühenduse juhatuse esimees Liia Lust.

Tema sõnul kavatsetakse oma tegevusega kindlasti jätkata – teha nii palju kui võimalik ehk „Kevade“ lugudest tuttavat väljendit pruukides „teha kasvõi pool rehkendust, aga hästi.“

 

Jõutud on juba paljutki – oldud külaliikmetele toeks, koolitatud külavanemaid ja lastelaagrite juhte, eelmisel aastal valmis näiteks ka tänavakunstifestivali raames kõigis kolmes vallas 11 suurt seinamaalingut. Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse moto ütleb nii: „Seltsis on segasem, hulgana hubasem, koos kogusam, liidus lõbusam.“

 

Tähtsad valimised
Adavere mõisa kogunenud külalised ootasid põnevusega, et teada saada, kellest saab sädeinimene ja milline on aasta küla? Milline aga on üldse sädeinimene, kellele omistatakse seda tiitlit juba alates 2004. aastast? „Aktiivne inimene – peaasi, et ta kiirelt ära ei põle ja pikalt sädeleks,“ teab Liia Lust vastust. Tema sõnul on tegemist inimesega, kes on panustanud oma kodukohta nii tahet, aega kui indu – ikka selle nimel, et elada oleks parem ja huvitavam.

Aasta küla valitakse juba aastast 2005. Jõgevamaa on ainsa maakonnana selline koht, kus on olemas 2 asta küla – Kamari ja Lustivere külade piirkond. Jõgevamaal antakse aasta küla tiitlit välja sellel aastal juba üheksandat korda. Sel aastal pälvis sädeinimese tiitli Karina Kaarepere, kes valiti 2014. aastal Jõgevamaa aasta emaks ning aasta külaks Avinurme külade piirkond Mustvee vallast.

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 12.11.2020