Blog

Jõulukuusk saabuub linna (2020).

Jõulukuusk saabus linna

 

 

Põltsamaa jõulukuuske, mis ikka Roosisaarel oma koha leiab, on mitut puhku leitud otse linnaruumist, mitte metsade ja laante sügavusest. Seegi kord oli see nii, sest kuusk kolis oma senisest elukohast südalinna otse linna  piirilt – Tallinna maanteelt.

 

RAIMO METSAMÄRT

Raimo@pvs.ee

 

Mõned aastad tagasi leiti sobilik kuusk  sobiliku nimega kohast – Kuuse tänavalt, kus majaelanikud oleks ta niikuinii plaaninud maha saagida. Sama stsenaarium kordus  siingi, sest juba suvel plaaniti otse maja kõrval seisev pea 20 m kõrgune puu langetada. Kuna puu oli ilus, lükkus plaan edasi ja  temast saab nüüd linnarahva rõõmuks jõulupuu.


Oskajate meeste käes käis puu langetamine ja treilerile sättimine kiiresti.

Küll aga oli huvitav näha, et ka laupäeva hommikul võib väikelinna tänavale hoobilt autodest tropp tekkida. Samal ajal kui protsessioon politseiga eesotsas Roosisaarele suundus, tekkis majesteetlikult liikuva kuuse taha väga kiiresti paarikümnepealine (loe: autodest koosnev) järjekord.

Ega sest  midagi ei olnud, kuigi aeglane liikumine meenutas veidi ka kuuse viimset ärasaatmist. Vastutulijad pidid aga ettevaatlikud olema – kas siis tagurpidi ukerdama või kõrvale keerama, sest kähar ja rohkete käbidega dekoreeritud iludus võttis enda alla mõlemad sõidurajad. 

Lühike sõit sai peagi otsa, autokolonn jätkas erinevas suunas oma teed ja kuusk oligi omale saanud jõevaatega uue elupaiga.

 

Aitäh Künka OÜ (Tiit Žukovits), Raivo Lepiko FIE ja Kolmoja OÜ (Aulis Kaju) ning kuuse annetanud Tallinna mnt 34 kinnistu omanikele!

Aitäh ka Politsei- ja Piirivalveametile, kes aitasid liikluskorraldusega, et kuusk ikka ilusti Roosisaarele jõuaks!

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 26.11.2020