Blog

Kevad Puurmani Eakate Seltsis

 

Tänavune eriline, eriolukorraga aasta on sundinud ka meie eakate seltsi juhatust midagi teistmoodi välja mõtlema, et oma seltsi liikmetega suhelda. Kuigi teadlikult on inimesed leppinud piirangutega, on jäänud soov suhelda.

Maire Noormägi Puurmani Eakate Seltsi esinaine.
Maire Noormägi Puurmani Eakate Seltsi esinaine.

 

MAIRE NOORMÄGI
Puurmani Eakate Seltsi esinaine

 

Kevade alguse puhul leidsid kõik seltsi liikmed postkastist kaardi kevadtervitusega. Mitmed liikmed helistasid ja tänasid üllatuse eest.

Kevaditi oleme teinud seltsi liikmetega jalutuskäigu ja nautinud ilusat ilma. Sellel aastal koos jalutada ei saanud.  Mõtlesime välja sellise ürituse, et otsime kevade märke, aga teeme seda igaüks eraldi ja oma kodu lähedal. Eesmärgiks oli, et 27. märtsi lõuna ajal läheksid inimesed õue, vaatleksid ja kuulaksid kevadet. Üritusest võttis osa 44 seltsi liiget. Vaatluse andmed kogus seltsi  sinaine  Igale inimesele helistades.

Iga kõne oli huvitav ja kevade saabumise märke olid kõik kuulnud ja näinud ning kevade lõhna olid õhus kõik tundnud.

Toon mõned näited, mida nägid ja mida tegid laupäeva lõuna ajal Puurmani eakate seltsi liikmed. Helle lõikas õunapuid ja kuulas linnulaulu. Marju tegi kompositsiooni metsas ja aias õitsevatest lilledest. Ene ja Sass tegid küttepuid ja kuulsid lõokesi laulmas. Helgi pikeeris tomatitaimi. Liia tegi sõpradega pika matka metsa. Nägi metsloomade jälgi ja kuulis linde laulmas. Tea tegi tubades kevadkoristust. Jaan tegi kevadise lõkke. Aime, kes talvel on oma Saue korteris, märkas palju pargis jalutavaid peresid. Hele grillis vorste koos oma pojaga, kes tuli kevadtöödele appi. Reet toimetas vaarikapõllul ja nägi talu juurest, kuidas maanteel kiirabiautod Tallinna ja Tartu vahet sõitsid. Kevade lõhna tundsid ja lindude laulu kuulsid paljud. Nähti lõokesi, kuldnokki, kiivitajaid, sookurgesid, rähni, toonekurgesid, hanesid, luikesid ja parte Pedja jõel. Ka lilli oli märtsi viimasel laupäeval juba õitsemas näha.

Kõige rohkem oli koduaedades õitsemas lumikellukesi ja märtsikellukesi. Nähti lumekuppusid, lumeroose, krookuseid, õuealpikanni ja kannikesi. Tundus, et ülesanne otsida kevade märke
tekitas inimestes elevust ja pakkus rõõmu. Nähtust ja kuuldust teeme kokkuvõtte ja paneme oma kroonikakausta meenutamaks 2021. aasta erilist kevadet.

Ürituse lõpetamiseks loosisime Puurmani teenuskeskuse juhataja Arvo Pennoneni abiga välja kolm osalejat, keda tänasime osavõtu eest sotsiaaltööspetsialisti Karmen Allevi abiga valmistatud tänukirjaga ja kaupluse kinkekaardiga.

Püsigem kodus, aga hoidkem ikka sidet ja nautigem kevadet!

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 08.04.2021