Blog

Kuidas kuningas Kuningamäele kippus

Puust kuninga kuju tervitab meid Kohtumaja silla juures, nüüd on Põltsamaal Kuningamäe kardiraja veerel ka teine aristokraatlik tegelane kohal. Tõsi küll, esimese taiese valmistas Hiiumaa mees, teise aga Elva kandist pärit Anni Irs, kes alustas oma n-ö vallutustegevust meie piirkonnas hoopis Kamaris kuke valmistamisega ja on nüüd jõudnud Kuningamäele.

 

RAIMO METSAMÄRT
Raimo@pvs.ee

 

Uhket kuningakuju ei pea mitte niisama, näpp suus, vaatama – istet võtta ja jalgu puhata saab ikka ka. Pingidki ei ole tavalised, sest neid ehivad plaadid, kus tuntud kihutajate nimed peal. NSVLi meistrid Toomas Kallasmaa ja Villem Kutsar ning meistersportlase kandidaat Kalju Mölder – need ongi mehed, kelle nimed kasepuust pinke ehivad.

„Jalakas on ka päris hea materjal, see kuju on valmistatud aga saarepuust,“ sõnab Anni Irs,

samal ajal kui Andres Vään, Aivar Aigro ja Peeter Kallasmaa pinkidele nimesilte naelutavad. Tema sõnul ei olnudki puust kuninga vormimine väga keeruline, sest ei pea ju kuningas akrobaadi rollis olema, vaid säilitama majesteedile omase aristokraatliku hoiaku. „Muidu ei olekski see ju tõsiselt võetav kuningas,“ hakkab Anni naerma. Küll aga uuris ta hoolega münti, kus kuningas Magnuse kuju peal, et tabada ajastule omast riietusstiili või aksessuaaride kuju.

Aitäh Peeter Kallasmaale, kes kuju tellis, ja Põltsamaa vallavalitsusele kenade pinkide eest!

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 05.11.2020