Blog

Foto Raimo Metsamärt.

Legendil ongi tõepõhi all!

 

Legendid, muistendid ja rahvapärimused on ikka need, mis fantaasialennule toitu annavad ja inimese mõtted põnevatele radadele kallutavad. Küll otsitakse Püha Graali või saladustelaegast, aardekirstu või muistse kindluse asukohta.

 

RAIMO METSAMÄRT
Raimo@pvs.ee

 

Eestimaa on küll väike, aga ega´s me seepärast veel teistest kehvemad ei ole. Meil on Valge Daam ja vanem Lembitu, kelle kolpa isegi kuuldavasti mööda Poolamaad taga otsitakse. 

Põltsamaa ei ole ka mitte kehvade killast, on siin ju resideerunud kuningas Magnus. Kui on juba olemas kuningad ja lossid, siis ei ole pääsu ka legendidest. Üks neist räägib salapärasest käigust, mis lossist Kuningamäele või ka hoopis teise kanti suundub. Lossivaremetes ja selle ümbruses on aegade jooksul tehtud küllalt palju kaevetöid , mingisugusest käiku või maa-alust tunnelit pole iial keegi leidnud. 

Nüüd, kui lossivaremetes käivad läbi aegade suurimad restaureerimistööd, ollakse ühtäkki müüte murdmas. Kas võibki legendil olla tõepõhi all? Igatahes tundmatu käik on leitud – kas see on seotud kuningas Magnuse või hoopis teiste ajalooliste isikutega, selle selgitavad välja arheoloogid, kes 1. aprillil Eestimaa üheks põnevaimaks arheoloogiliseks üllatuseks kujunevat leidu n-ö lahti harutama hakkavad. 

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 01.04.2021