Blog

Lossihoovis avatakse lumekuningriik

  1. detsembril  võis lossihoovis näha seninägematut ehk lokaalse iseloomuga ilmastikunähtust. Tundus, et siia  olid kogunenud iseäranis paksud pilved, sest  ainukesena linnaruumis hakkas lund sadama. Tegelikult oli asi selles, et kuni jaanuarini asub lossihoovis lumekuningriik. Selleks puhuks oli Kuningamäelt külla tulnud kaks lumekahurit, mis hoovi lund tootma hakkasid. 

 

 

RAIMO METSAMÄRT

Raimo@pvs.ee

 

 

Kui seni on talvine lossihoov elanud vaikset ja külmast tardunud elu, siis nüüd pakub avatav lumekuningriik,  mille eluiga on 6. detsembrist – 10. jaanuarini, erinevaid tegevusi. Teisisõnu tähendab see, et igal pühapäeval saavad uudistajad osa eriprogrammist – siin on nii sporti, jõuluvanaga kohtumisi kui kohvikuid.

„Õue tuleb nii kuuselabürint kui liumägi – me kasutame selleks kohta, kus on juba looduslik kalle olemas,“ sõnab muuseumipedagoog ja lumekuningriigi koordinaator Raina Rumvolt.

Tema sõnul oli esialgu plaanis rajada ka lumelinn koos koobastikuga, aga ilmataat nii suurelt üritust ette võtta ei lubanud. „Esimene päev on pidulikum: koostöös kultuurikeskusega toimub programm, kus lapsed saavad mängida erinevaid mänge, esinevad ka tantsutüdrukud.“

 

Lossihoovi rajatakse ka jõuluteemaline fotonurk, kus kõik soovijad saavad pilti teha ning  osaleda otsimismängus „Kuninga mõistatused,“ mis saab alguse muuseumist ja kus osalejate vahel loositakse 10. jaanuaril välja auhindu.

Jõuluvanal on lossihoovi asja lausa kahel korral – 13. ja 20. detsembril, ka on avatud jõuluvana postkast. 

 

Liumägi pakkus lastele kõige suuremat rõõmu. Foto Erelin Kallas.
Liumägi pakkus lastele kõige suuremat rõõmu. Foto Erelin Kallas.

 

Jõulud on ikka see aeg, kus mekitakse nii head kui paremat. Sellega arvestatakse ka kuningriigis, sest 27. detsembril toimub n-ö tekkinud olukorra leevendamine ehk spordipäev koos jõulujoogaga. Uus aasta algab õnnetina valamisega ja päädib viimasel päeval kuuskede põletamisega. Et hoov liiga kuumaks ei läheks, on kohal ka päästeameti mehed, kes räägivad lähemalt nii  tuleõnnetustest kui jääauku kukkumistest. 

 

Lossihoov on tavapäraselt avatud E–L kell 10–17 ja siis saab igaüks omal käel vaadata ja seigelda, sissepääs on tasuta.

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 10.12.2020