Blog

Lossihoovis avati näitus „Põltsamaa loss 250“

Külalised, kes 7. novembril lossihoovi mardilaata kaema sattusid, nägid kindlasti, et ümber varemete oli tavapärase traataia asemel hoopis põnevam väljapanek: nüüd saab igaüks meist lähemat  tutvust teha eaka lossi ajalooga.

 

RAIMO METSAMÄRT
Raimo@pvs.ee

 

Kevadel tekkis mõte lossihoovi elavdada, seepärast ongi tore inimestele näidata, mis siin kunagi olemas on olnud,“ sõnab Põltsamaa Vallavara juhatuse liige Egle Oja.

Selleks kirjutas ta kultuurkapitali projekti, mida toetas ka Jõgevamaa kultuurkapitali eksperdigrupp. Kuna varemetes käib hoogne tegevus, varjab ekspositsioon ka kenasti ehitustegevust, aga annab kogu platsile samas lisandväärtust.

„Näitus on üleval 2-3 aastat ehk niikaua, kuni ehitustegevus käib,“ sõnab Egle Oja. Loomulikult on väljapanek ilmastikukindel, informatsioon on loetav nii eesti, vene kui inglise keeles. Tekstid koostas Nelli Pius, pildimaterjal on pärit Põltsamaa muuseumist, Kalev Kiviste, Mati Raali ja Anne Üti erakogudest, teostus pärineb Vali Pressilt ja kujunduse autor on Erelin Kallas.

„Algne mõte oli kasutada ainult pilte, kuid tekst on terviku loomiseks kindlasti vajalik,“sõnab Egle Oja, kelle sõnul on lossihoovis võimalik näha 14 infotahvlit.

 

Poole neist moodustavad sissevaated ja teise poole lossi välisvaated.

Seega, kui teil on kena karge ilmaga plaanis üks jalutuskäik, astuge kindlasti ka lossihoovist läbi – teid ootavad põnevad fotod koos huvitava lugemismaterjaliga.

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 12.11.2020