Muusikakoolis käis külas Andre Maaker
Põltsamaa muusikakool on seepärast tore koht, et siin saab mitte ainult erinevaid pille õppida, vaid ka seepärast, et külla tulevad tuntud muusikud. Seekord oli külaliseks kitarrist Andre Maaker. Ehkki ta on õppinud nii klarnetit kui saksofoni, olid praegu TÜ Viljandi kultuuriakadeemias õppejõuna töötava mehe kaaslasteks just mitmed erinevad kitarrid.
RAIMO METSAMÄRT
Andre Maakerit peetakse Eestis üheks parimaks džässkitarristiks. Ta esineb koos mitme muusikakollektiividega, nt Bad Habits Trio, aga osaleb ka mitmes sooloprojektis, kus tema kaaslasteks on Jaan Sööt, Liisi Koikson või Sofia Rubina.
Andre nimetab end loovmuusikuks, sest teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja muusikastiilid ning kus jääb rohkelt ruumi ka improvisatsioonile.
Kontserdil muusikakoolis oli Andrel kaasas mitu kitarri. Esimene instrument oli tavalise kitarri kõrval õige kleenuke ja kandis nime kitalele ehk oli nagu kitarr ja nagu ukulele.
„Väike nagu ukulele ja 6 keelt nagu kitarril. See on minu jaoks väga oluline inspiratsioonipill, sest kui ma panen ta öökapile, saan ma teda alati siis haarata, kui kõige paremad mõtted tulevad, “ sõnas Andre.
Muusik võib vahel heade mõtete (uute lugude) otsa vaat et komistadagi. Just nii juhtus kord Hispaanias, kus kord ühest poe sisehoovist kostev laulumeloodia jäi lausa kummitama ja sellest saigi hiljem kitarripala …
„Mitu kitarri on kitarristil vaja?“ Sellise esmapilgul raske küsimuse esitas Andre Maaker saali kogunenud lastele. Ehkki pakuti väga erinevaid variante, oli vastus üllatav: „Ainult ühte veel …“
Kitarrimäng on ju imelihtne – nii võinuks mõelda küll, kuulates, kuidas Andre võlus kitarrist justkui mängeldes aina uusi ja erinevaid lugusid välja. Tegelikkuses see muidugi nii ei ole, küll aga on selge, et kui mistahes pilli hästi osatakse mängida, on seda alati suur nauding kuulata.
Põltsamaa Valla Sõnumid 19.11.2020