Blog

Tänavatants on mitmekülgne ja sobib nii poistele kui ka tüdrukutele.

Põltsamaalt sirgub tantsutähti, kes pikisilmi ootavad uut aastat

 

Tänavu alustas oma kaheksandat hooaega tänavatantsutreeningutega Põltsamaal JJ-Street tantsukooli juhendaja Kairi Jerlov, kelle õpilaste seast sirgub edukaid tantsijaid ning tulevikuks on seatud julged eesmärgid. Jerlovi sõnul on tänavatants Eestis ülipopulaarne ala, mis ka Põltsamaal jõudsalt edasi areneb. Jõulukuul tehakse koos lõbusaid saali- ja videotrenne ning valmistutakse uueks aastaks.

 

LENEL KARU

 

 

18 aastat kogemusi

Treener Kairi Jerlov õpetab Põltsamaal hiphoppi tantsuhuvilistele alates 8. eluaastast. Ta on Jõgevalt pärit ning oma treenerikarjääri alustas ta 2010. aastal just Põltsamaal. “Olen saanud siit kuldaväärt kogemused ning teadmised ja seetõttu on Põltsamaa alati minu tantsuteel eriline koht olnud,” ütles Jerlov. Ta on tänaseks tantsinud kokku 18 aastat, mille hulka mahub tänavatantsule lisaks kogemusi rahva-, show-, vaba- ja estraaditantsudest. Praegu peab ta tantsuhariduse õpetamist igal pool Eestis väga vajalikuks.

“Olles ise väikelinnast pärit, arvan, et suurim kingitus on see, kui lapsed ei pea sõitma Tartusse või Tallinnasse, et tegeleda oma soovitud alaga,” rääkis ta.

 

Sel aastal tantsib Põltsamaa grupis nii poisse kui tüdrukuid ning saali ei tulda kokku mitte üksnes tantsimise, vaid hea õhkkonna ja toredate inimeste pärast. Möödunud hooaeg oli Põltsamaa noortele sündmusterohke ning hoolimata kevadel saabunud koroonakriisist võeti osa ligi 20 sündmusest maakonnas ning tantsiti Koolitantsu festivalil. Kui mullu korraldasid noored Jõgevamaal jõulukontserdi, siis seda tänavu teha ei saa.

 

Kairi Jerlovi sõnul vajavad noored eriti praegu selliseid eeskujusid, kes suunaksid ja innustaksid neid edasi liikuma.

“Noortele on vaja distsipliini ja eesmärgistatud tegevust ning ühine unistus koos trennikaaslastega annab ühtekuuluvustunde ja võimaluse olla osa millestki suuremast,” kinnitas ta.

Jerlovi sõnul on tants hea ala, millest alustada, sest eelnevaid kogemusi pole vaja ja kõik õpitakse selgeks saalis. “Hirm teiste ees esineda, tantsida või rääkida väheneb iga trenniga,” ütles ta. Mitu noort, kes tema gruppi on alguses tulnud tagasihoidlikena, on aja jooksul hoopis jutukamaks muutunud. “Kui noorte energiat õigetele tegevustele suunata, väheneb ka sihitu ringi jõlkumine ning telefonis istumine,” kinnitas Jerlov.

 

 

Head tulemused 

  1. aasta oli spordi- ja kultuurimaastikul keeruline, kuid Põltsamaa tantsijad saavutasid palju häid tulemusi. Jaanuaris võideti Jõgeva Cestants Dancestari võistlusel kavaga “Make Me Stronger” hiphopi suurte grupi kategoorias kolmas koht ning Põltsamaalt pärit 10-aastane Emily Veinglas tõi koju esikoha hiphopi soolo laste vanuseastmes. Oktoobris käis ta Tartus Spotlight Challenge’i tantsuvõistlusel, kus võitis uuesti hiphopi soolos oma vanuseklassis esikoha. 

 

10-aastane Emily Veinglas on Jerlovi sõnul nii kaugele jõudnud oma suure tahtejõuga ning tantsinud JJ-Street tantsukooli ridades neli aastat.

“Tantsu juures meeldib mulle kõige rohkem muusika ja selle rütmis liikumine ja tunne olla vaba,” rääkis Emily Veinglas.

Tema arvates  tõstab tants enesekindlust. “Võistluste juures meeldib mulle näidata inimestele, kuidas ma tantsin, aga vahepeal hakkan kartma, kui inimesi on liiga palju,” ütles ta.

 

 

Maailmas ülipopulaarne

Kairi Jerlovi hinnangul on tänavatants nii mitmekülgne, et poisid ja tüdrukud ei pea tegema saalis samasuguseid asju ning igaüks leiab võimaluse oma isikupära väljendada. “Maailmas on kõige populaarsem muusikažanr just hiphop, seda näeb ka raadiote edetabelitest. Noortele sobib hiphopitants hästi, sest see on nooruslik, julge, väljendusrikas ning pilkupüüdev,” rääkis Jerlov. Valikuid tantsumaailmas on mitmeid. Kes tahab, saab pürgida kõrgemale individuaalsete oskustega, kellele meeldib grupis tantsida, leiab koha esinemistel või koreograafiavõistlustel.

Jõulukuu on JJ-Streeti õpilaste jaoks küll tavapärasest rahulikum, kuid viiruseperiood pole nende tahtejõudu kõigutanud ning tantsimist nauditakse ka video vahendusel või välitrennides. Jaanuaris algab uute õpilaste vastuvõtt ning Põltsamaa grupp ootab pikisilmi uusi trennikaaslasi.

“Sellistel momentidel nagu praegu väärtustame veel rohkem koos treenimist. Teeme plaane uueks aastaks, õpime uusi samme ja treenime esinemisteks, ükskõik millal need ka tulevad,” rääkis Jerlov.

 

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 17.12.2020