Blog

PÜGi rajatakse siseterviserada

 

Lõppes üle-eestiline liikumisteemaliste loovtööde konkurss „Hakkame liikuma”. Võitjatele, kelle seas on ka edukalt esinenud Põltsamaa ühisgümnaasium, kingitakse Swedbanki toel siseterviserada, mis paigaldatakse Lille tänava koolimajja.

 

 

Konkursil osales 74 kooli ja 126 lasteaeda üle Eesti, kes esitasid konkursile ligi 400 loovtööd. Eesti Terviseradade tegevjuht Alo Lõoke märkis, et nii suur osavõtt oli väga rõõmustav üllatus.

 

“Väga positiivne oli, et osalejad olid väga loomingulised liikumise olulisuse kajastamisel ning liikusid ohtralt ka loovtööde tegemise käigus. Selgelt tuli välja, et liikumine teeb rõõmsaks ja sobib lastele ja noortele hästi, samasugust energiat hoides on küll võimalik kõik päevas 60 minutit liikuma saada. Laste ja noorte kaudu saame terviseradade armastuse viia ka perekondadesse,” ütles Lõoke. 

 

Eesti Terviseradade ja Swedbanki esindajatest koosnev žürii valis välja 50 haridusasutust üle Eesti, kes saavad tänutäheks mängulise siseterviseraja elemendid, mida saab kasutada sõltuvalt hoone suurusest mõnes koridoris või läbi terve maja. 

 

Kingitused jõuavad koolidesse ja lasteaedadesse detsembrikuu jooksul.

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 03.12.2020