Blog

Roosisaarel süüdati advendiküünlad

 

 

Jõulud on headuse, rahu ja hoolimise aeg. Tähistamaks advendiaja algust, tasus pühapäeval minna Roosisaarele, kus süüdati advendiküünlad. Jalutuskäiku võis nautida juba varem, sest on ju kogu kesklinn säravais tuledes. 

 

 

RAIMO METSAMÄRT
Raimo@pvs.ee

 

 

„Me oleme sel aastal saanud tegelikult palju rikkamaks – õppinud elama teistmoodi. Me oleme avastanud iseennast, maailma ja seda, et meie ümber on teised inimesed ning meilt ei saa midagi, ka jõule ning hingesoojust ära võtta,“ sõnas EELK Põltsamaa Niguliste kiriku õpetaja Markus Haamer advendiküünla süütamisel.

 

Advent on enamikus läänekiriku maades kirikuaasta ja paastuaja algus – algab 30. novembrile lähimal pühapäeval ja lõpeb jõululaupäeval, 24. detsembril. Kokku on advendipühapäevi neli – igal pühapäeval enne 1. jõulupüha. Jõululaupäev võib langeda kokku 4. advendiga.

Advendiaega iseloomustavad kindlat värvi küünlad. Tunnusvärv on purpurpunane – kuningate, kuid ka leinavärv. Paljudes kirikutes kasutatakse tänapäeval ka sügavsinist, mis sümboliseerib öötaevast, vett ja uue loomise algust. Euroopas on olnud tavaks tähistada advendiaega igihaljaste puude ja taimedega.

Rahvatantsu grupp “Meie küla naised” Lustiverest. Foto Raimo Metsamärt.
Käsikellade ansambel. Foto Raimo Metsamärt.

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 03.12.2020