Blog

„See ei ole Ita Ever“

 

 

Sellist pealkirja kannab tänavafotograafia temaatika alla paigutuv näitus, mille autoriks on näitleja Priit Loog. 2007. aastast Endla teatris töötav näitleja üheks tuntumaks rolliks on kindlasti eelmisel aastal  kinolinale jõudnud  „Tõde ja õigus,“ kus ta mängis Andrese rolli.

 

RAIMO METSAMÄRT

Raimo@pvs.ee

 

„Ma olen siiamaani teinud niisama pildikesi, näituse idee sai alguse umbes aasta tagasi, kui Tartu Uus Teater sellise ettepaneku tegi,“ sõnab Priit Loog.

Tema sõnul sai näitust näha veel Pärnus ja Viljandis, aga Põltsamaa raamatukogu n-ö teretulnud sekkumine võimaldas näituse ka meile tuua. 

 

„Fotograafia tuli minu ellu ootamatult, kuigi pisik on olemas olnud kümmekond aastat, aga see on  olnud ka täiesti varjusurmas,“ nendib Priit. 

Priit Loog. Foto Raimo Metsamärt.
Priit Loog. Foto Raimo Metsamärt.

 

Tema sõnul ostis ta fotoka pärast lapse sündi peresse ja sattus siis kohe pildistamise lummusesse. „On ju linnakeskus alati avatud stuudio, pealegi saab nähtu panna kunstilisse kastmesse, mis on erinev sellest, mis me argielus liigeldes näeme,“ kostab Priit linnaruumis tehtud fotode kohta.

Teisisõnu tähendas see tema jaoks hoopis põnevamat linnas kondamist – Eestimaa linnade kõrval hulkus ta fotokaga ringi ka näiteks Helsingis ja Londonis. „Fotograafia huvi on mul tegelikult laiem, sest eks ma püüan seda teemat endale selgeks teha ja katsetan erinevate tehnikatega.“

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 26.11.2020