Blog

Kui koroona Põltsamaal käis

Mis teha, vastik viirus on tõesti ka meie linnas  käinud. Et aga kuulujutud on paisunud nagu pärmitainas, on ka n-ö kõlakates positiivse näidu andnud inimeste arv tõusnud hoopis teise kõrgusesse.

 

RAIMO METSAMÄRT
Raimo@pvs.ee

 

„Meil on tõepoolest selline juhus olnud,“ sõnab AS  Konesko Põltsamaa tehase tootmisjuht Kalle Kihho.

„Meie jaoks on probleem mitte selles, et inimene on viirusesse nakatunud, vaid selles, et ka terved inimesed peavad koju jääma,“

lisab ta juurde.

Tema sõnul oli augusti lõpuks olemas üks nakatunu, kellel olid haigusnähud, kaks töökaaslast andsid samuti positiivsed näidud, aga neil ei olnud haigusnähte, lisaks pidid kaks nädalat kodus veetma kaks inimest, kelle näidud olid negatiivsed. Olukorra teeb tehases raskeks just see, et töötajad on kvalifitseeritud spetsialistid, kelle asemele inimest tänavalt võtta ei saa ja keda seepärast teise inimesega asendada pole võimalik.

 

Praeguseks on Konesko Põltsamaa tehases tehtud kõik võimalik, et viirus enam majja ei pääseks. „Kõikjal töökohtade lähedal on desovahendid, iga päev desinfitseerib koristusfirma puutepindasid,  lisaks on kõigil, kes soovivad, võimalus kanda maske,“ sõnab Kihho.

Töökohtade vahed on suured, ka käivad inimesed tööl kolme erineva graafiku alusel ehk nihkes on nii suitsu- kui lõunapausid – kõik seegi on viiruse tõkestamisel abiks.

Kätepesu on meie majas niigi normiks olnud, sest metallitöö eeldabki sagedast kätepesu.“ „Inimesed on täiesti rahulikud ja töötavad samas rütmis edasi,“

võtab tootmisjuht praeguse argipäeva lõpetuseks ühe lausega kokku.

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 01.10.2020

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga