Blog

Motoklubi 39 MC korraldas oma 20. sünnipäeva puhul heategevusliku sõidu. Foto Kristi Sepri

Motoklubi korraldas heategevusliku juubelisõidu

 

Motoklubi 39 MC korraldas oma 20. sünnipäeva puhul heategevusliku sõidu, millega toetati SA Tartu Kliinikumi Lastefondi, et soetada lasteosakonda käerobot.

 

RAIMO METSAMÄRT
Raimo@pvs.ee

 

Esialgu Äksis ja praegu Tartu piirkonda hõlmav motoklubi soovis seekord oma sünnipäeva tavalisest teistmoodi tähistada. „Heategevus ja just lastefondi panustamine tundus kõige loogilisem valik – oleme ju kõik lastevanemad,“ sõnab motoklubi liige, põltsamaalane Erko Sepri. Heategevusliku sõidu partneriks oli Terminal Oil, kes oli koostööpartneriks esimest korda. „Eks aasta on olnud raske,  sestap ei olnudki koostööpartnereid kerge leida,“ lausub Erko, kelle sõnul saadi kokku igati tänuväärt summa – 3900 eurot, mis klubi nime arvestades on iseäranis vahva. Lastefondi töötajad olid mõistagi väga tänulikud, sest poodides ja vabatahtlike tööga läheb raha kogumiseks üksjagu aega.

 

Uus traditsioon sai alguse

Raha kogumine käis tegelikult lihtsalt: tsiklimehed sõitsid Tallinna, Põltsamaa ja Tartu terminalide tanklatesse ja pidid seal tegema vähemalt 5-eurose annetuse, saades kaardi peale templi.

Kokku oli annetajaid 104, kusjuures tore oli see, et tegelikult ei pidanudki olema klubi liige.

Veelgi enam, piisas sellest, kui oldi südames tsikliusku ja kui endal ratast ei olnud, võis n-ö raja ka autoga läbi sõita! „Loodan küll, et sellest saab uus traditsioon – see ei pea edaspidi üldse meie sünnipäevaga seotud olema,“ loodab Erko Sepri. „Kui on mõni huvitav pakkumine, aitame rõõmuga teisi ka, aga eks lastel läheb kindlasti edaspidigi abi vaja,“ lisab ta juurde.

Erko on motopisikuga juba lapsest saadik nakatunud, tõsiselt hakkas ta kaherattalise sõbraga asfaldil kilomeetreid neelama alates aastast 2008. „Eestimaa teed on väga head: võrreldes varasemaga, kannatab nüüd ka lähiriikides (Lätis, Leedus) juba sõita. Sõidan mootorrattaga nii kaua, kui sügisene ilm vähegi lubab, kevadelgi ajan ratta välja kohe, kui asfalt paljas,“ sõnab Erko. Tõsise motomehena paelub teda mistahes n-ö aparaat, millel nn lenks küljes, olgu selleks siis lumesaan või ATV.

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 20.08.2020

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga