Blog

Seekordne mudajooks toimus ekstreemsetes tingimustes. Foto Raimo Metsamärt.

Mudajooks toimus juba viiendat korda

 

Ehkki spordiga saab tegeleda aasta ringi, on ikka suvi see, mis võimaldab täiega lustida. Ei puudunud palju, et koroonaviirus oleks mudajooksu esimese väikese tähise ehk viienda sünnipäeva hoopis ära jätnud, õnneks sai üritus siiski teoks. Küll aga sekkus ilmataat, kes pakkus osalejatele sünnipäevaks tormituult ja langetas rajal või selle ligiduses 12 puud.

 

RAIMO METSAMÄRT
Raimo@pvs.ee

 

Korraldaja Elmo Krumm: „Registreerunud oli 873, kohale ei tulnud enam kui 200 inimest ehk lõpuks startis 658 inimest. Võistlus oli seekord valdavalt Eesti-keskne, osalejate seas olid ka mõned soomlased.“ Juba saaks kokku kutsuda ka üsna eksklusiivse klubi, sest registreerunute seas oli 21 inimest, kes on osalenud kõigil viiel võistlusel, viiendale mudajooksule startis neist 16, kes said ka endale väikese kingituse. „Oleme omakeskis mõelnud, et kui kümnendal jooksul on neid käputäis, võiksime neid premeerida reisiga,“ sõnab Elmo.

 

Vett oli rajal tohutult ja terve rada oli üks suur takistus, seepärast oli 10 km ulatuses muda lademes. „Oleme mõned aastad varem tellinud kohale ka päästeameti auto, mis rada kastaks, sest lihtsalt nii kuiv oli,“ sõnab Elmo.

Ehkki tegemist on emotsiooniüritusega, võisteldakse siiski ka võidu nimel. Eelmise aasta võitja oli ka seekord esimesena kohal – Carry Saluste ajaks märgiti 1 tund ja 3, 58 min.

„Suur eesmärk ootab täitmist – stardikanga all sooviks näha 1000 osalejat, lisaks tahaks ürituse saada samalaadsete rahvusvaheliste ürituste sarja,“

ei varja Elmo oma ambitsioone.

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 13.08.2020

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga