Blog

Vasakult Joel Pärle, Taavi Aas, Aivar Lainjärv, Jüri Ratas, Andres Vään, Ülle Rosin ja Margus Möldri. Foto Raimo Metsamärt.

Peaminister külastas WParki

Reedel, 28. augustil väisas Kamaris asuvat veelauaparki vabariigi peaminister Jüri Ratas. Oma väljasõidul viibis ta esmalt Tartus, kus Toomemäel avati uus riigikohtu hoone, pärast Kamarit suundus peaminister Jõgevale, kus ta külastas Jõgeva haiglat ja ettevõtet Softcom. Peaministrit võõrustasid Põltsamaa vallavanem Andres Vään ja vallavolikogu esimees Margus Möldri.

 

RAIMO METSAMÄRT
Raimo@pvs.ee

 

Reedesel pärastlõunal tabas veelauakeskuses surfajaid ja pealtvaatajaid üllatus. Ei juhtu just iga päev, et ühtäkki on kaldaveerel jalutajate ja uudistajate seas ka peaminister. Sellist ootamatut üllatust osati aga kohe kasutada ja nii mõnegi inimese mobiiltelefon sai galeriisse uue pildi.

Keskuse juhataja Joel Pärle jagas peaministrile põhjalikke selgitusi: milline on ringkaablisüsteem, kui kiiresti järvel kihutatakse või millised on kogu kompleksi kasutusvõimalused.

Peaminister ja tema kaaskond maitsesid ka veelauakeskuse köögis valmistatut, nagu ikka, oli õhkkond ka lõunalauas töine.

Esmalt tundis Jüri Ratas huvi, milline on haldusreformi järgne olukord. „Eks esialgu võivad ääremaad tunnetada, et nad on jäänud väiksema tähelepanu alla, aga samas saadakse omafinantseeringute abil toetada suuri projekte,“ sõnas vallavanem.

Teemasid, mida käsitleti, oli tegelikult palju, näiteks maakonnas n-ö ühisosa leidmise võimalused või hoolekandeteenuste parandamine.

„Eraldi teema oli hoolekandeteenuste maksumus, sest tõuseb ju hooldekodude tasu niisama palju kui pension,“

sõnas Vään.

 

Loomulikult tuli jutuks ka koroonaviirus, selle tagajärjed ja koolide valmisolek uueks õppeaastaks, aga ka kriisikomisjonide töö ja üürimajad. Peaminister tundis huvi veel ka tulumaksu laekumiste vastu ja hajaasustusprogrammi efektiivsuse kohta. „Lisaks informeerisime peaministrit ka kavandatavast haridusreformist ja eelkooliealiste laste asutuste reformist,“ lisas vallavanem. Mälestuseks külaskäigust jäi Wparki sümboolsele võtmele peaministri autogramm. „Tulen kindlasti tagasi!“ kinnitas Jüri Ratas Jõgeva poole suundudes.

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 03.09.2020

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga