Blog

Riina Valdmets. Foto Raimo Metsamärt.

Riina Valdmets – 40 aastat pedagoogiametis

 

PÜG on mitmes mõttes õnnelik õppeasutus: siin on kaua haridust jagatud, aga siin on alati ka pedagooge, kes suudavad oma teadmisi edasi anda pikki aastakümneid. Reedel, 28. augustil oligi jälle pisut teistmoodi päev, sest 27 aastat õppealajuhatajana töötanud Riina Valdmets suundus pensionile. Koolimaja ust ta kolleegide rõõmuks päriselt ei sule, sest töötab osalise koormusega edasi matemaatikaõpetajana.

 

RAIMO METSAMÄRT
Raimo@pvs.ee

 

„Praegu valdavad mind kahetised tunded, sest eks muutus on minu jaoks suur küll. Aga kuna gümnaasiumis töötavad edasi suurepärased ja loovate mõtetega õpetajad, kes oskavad meeskonnas töötada ja toetavad üksteist, siis on mul süda rahulik,“

tunnistab Riina Valdmets.

Tema sõnul on ta oma kolleegidele väga tänulik: aastaid koos töötades kujunes välja sarnane maailmavaade ja alati ning mistahes probleemide korral oli võimalik pedagoogidelt abi ja toetust saada. Mis aga raske pedagoogiameti juures ikkagi köidab? „Erinevate huvitavate inimeste ja projektidega kokkupuutumine, mis muudab iga päeva eriliseks – nii on küll lausa lust töötada,“ arvab Riina Valdmets.

Kas lapsed ka aastakümnetega muutunud on? „Eks me kõik muutume – on ju hoiakud ühiskonnaski  muutunud ja 30 aastat tagasi mõeldamatu on tänapäeval lubatud. Inimese olemus on 40 aastaga ikka samaks jäänud ehk lapsed on ikka lapsed. Küll on mul aga hea meel, et me oleme oma koolis õpetamise juures saanud arvestada laste individuaalsusega,“ sõnab Valdmets.

 

Õpilasest kolleegiks

Vahel juhtub, et endisest õpilasest saab oma õpetajale kolleeg. Selline vahva näide ongi ka nüüd olemas. „Neljandas klassis sai meie tüdrukute klassijuhatajaks Riina, kes töötas tõesti väga südamega,“ pajatab praegune kolleeg Anneli Ruul. Teisisõnu jagus matemaatikat ka klassijuhatajatundi – aine pidi ju ometi briljantselt selgeks saama! „Ülikooli läksingi ma õpetajaks õppima just tänu Riinale. Gümnaasiumis olles läksid kord õpetajad  koolitusele ja mind pandi klassi ette õpetajaks – sealt ma selle pisiku külge saingi,“ meenutab Anneli õpetajaameti vastu armastuse tekkimist. Tema sõnul töötas ta esialgu 6 aastat Esku koolis, aastast 2006 alates aga PÜGis.

„Nõudlik, aga samas väga mõistev, temale saab alati kõik mured ära rääkida,“

oskab Anneli Riinat otsemaid ühe lausega iseloomustada.

 

Põltsamaa ühisgümnaasiumi direktor Aimar Arula: „Riina Valdmets on väga aus, õiglane ja tema süda on õiges kohas – ta hoolib alati inimestest. Meil on hea meel, et ta koolimajast lõplikult ei lahku, vaid saab nautida veel ka matemaatikaõpetaja ametit.“

 

Aitäh, Riina Valdmets, südamega tehtud töö eest!

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 03.09.2020

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga