Blog

SPORT: Piiroja rallikrossist sai nii sõitjate kui publiku magnet

„Rallikross on äge!“ Sellist väljendit pruugitaksegi rallikrossi kohta, EMV etapp Piirojal ei olnud mitte lihtsalt üks etappidest, vaid sellest sai aegade jooksul kõige osavõturohkem (60 sõitjat) rallikross.

 

RAIMO METSAMÄRT
raimo@pvs.ee

 

Viimasest ajast, kui Piirojal Eesti meistrivõistlusi peeti, on möödas täpselt viis aastat. Kuna Vasalemma karjääris lainetas vesi ja võistelda ei saanud, oligi ühtäkki Piiroja rajal ootamatu võimalus. Rada meeldib sõitjatele, eriti crosscart’i sõitjatele väga. Siin saab kiirust arendada, siin on nii laiust kui möödasõiduvõimalusi – sellist kombinatsiooni oskavad aga sõitjad väga hinnata.

 

Teisisõnu aga tähendas selline ootamatu võimalus seda, et rada, mis ei olnud üldse sobivas konditsioonis, tuli kahe nädalaga heasse seisukorda saada. „Rada jäi ka võistluse lõpuks üsna heasse seisukorda,“ on Põltsamaa tehnikaspordiklubi juhatuse esimees Kaido Karuks tehtuga rahul.

„Pileteid müüdi kohapeal 920, paljudel on olemas ka hooaja passid, kui lisada siia ka kohtunikud ja meeskonnaliikmed ning VIP-pääsmed, oli rajal ja raja ääres enam kui 1300 inimest,“

annab Merle Karuks teada.

 

Kui pealtvaatajad said kuumast suvepäevast maksimumi võtta ja end karastusjookidega kosutada, siis sõitjatele oli võistlus ehtsaks saunapäevaks, sest tulekindla pesu ja kombinesooniga sai autos „nautida“ 60-kraadist soojust.

 

Rada sobib nii meestele kui masinatele, miks see siis püsivalt meistrivõistluste kalendris pole? „Vastavalt rallikrossi reeglitele peab rajast 30–65% moodustama asfaltkate, Piirojal on see 10%,“ sõnab Kaido Karuks. Piiroja rallikrossirada hakati rajama aastast 2003, 2006. aastal toimus esimene talvine võistlus. Ei tea, kas põhjus on selles, et meie piirkonnast on välja kasvanud mitmeid tublisid rallikrossisõitjaid, aga raja ääres publikust puudus küll ei ole.

 

Nüüdki ei pidanud publik pettuma, sest kaks korda Eesti meistri tiitli võitnud (2013 ja 2015) Arvo Kask näitas kodurajal suurepärast kiirust ja võitis Supercar klassis etapivõidu.

 

Võistluse korraldas Eesti Rallikrossi Arendus.

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 27.08.2020

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga