Blog

Lastehommik kultuurikeskuses.

Inimeste huvi kultuuritöö vastu annab tegijaile jõudu

Laupäeval toimunud Eestimaa rahvamajade päev tõi Põltsamaa kultuurikeskusse kohale igas vanuses huvilisi. Tegevusringkond oli lai ja jätkus nii uudistajaid kui kaasalööjaid. Sündmus toimus teist korda ja selle organisaatoriks on MTÜ Eesti Rahvamajade Ühing.

 

ÜLLE LÄTTE

 

Põltsamaa kultuurikeskuse päeva avavad oma tegevusega linna kõige pisemad. Kuna Pajusi rahvamaja kuulub samuti Põltsamaa kultuurikeskuse  alla, siis seekord on linna pisimatele ja nende emadele tulnud oma tegevust tutvustama Pajusi rahvamaja lastehommik, juhendajateks ema ja tütar Kristina ja Maia Lepiste. Maia ütleb, et nende huviring pakub lastele alati kolme kunstialast tegevust, milleks on joonistamine, meisterdamine ja kokkamine. „Lastele on oluline sotsialiseerumine,” sõnab ta.

 

 

Loomisel on uus ring – laste käsikellade ansambel

Saali teises servas tegutseb Koigi kooli õpetaja Sirje Pääslane-Tippi, kes tuli Põltsamaale uueks algatuseks. Sirje möönab, et tema põhitegevuseks on muusika. Nimelt soovib ta endistele lauluringidele-ansamblitele lisada veel uue – käsikellade ansambli lastele. Huvilisi on kohal omajagu. Kellele ei meeldiks mõnusaid mahehäälseid harmoonilise kõlaga kelli helistada? Pealegi,
kui nendest saab üheskoos imeilusaid meloodiaid välja võluda.

„Mul on täiskasvanute käsikellade ansambel juba olemas, nüüd soovin alustada ka lastega. Selline pillimäng sobib kõigile. Laps, kes tunneb värve ja juba natuke numbreid, saab hakkama,” räägib Sirje.

 

 

Tutvustati nii maja kui huviringe

Kui hommikupoolikul leidsid majas tegevust kõige pisemad, siis pärastlõunast toimuvad Põltsamaa kultuurikeskuses avatud huviringide tunnid. Kunstiline juht Vilve Piht räägib, et üle-eestiline ettevõtmine oli vabatahtlik ja haakusid need, kes soovisid. „Kunagi aastate eest kuulutas sama ühing välja ürituse „24 tundi avatud rahvamaja”. Täna on kultuurikeskus avatud 12 tundi ja selle mõte on näidata rahvale meie nn köögipoolt: kuidas meie huviringid tegutsevad, mida huvitavat on kostüümilaos ja mujal, kuhu külastajad iga päev ei sattu jne. Me korraldame külalistele päeva jooksul kahel korral maja tutvustava ringkäigu,» valgustab Vilve toimuvat. „Avatud huviringide tundidega haakusid paljud meie ringid. Kuna järgmisel reedel on tulemas stiilipidu, siis ka seal osaleb mitu ringi, seega me kahte korda ühtegi huviringi ei tülitanud.”  Kultuurikeskuses tegutseb Vilve sõnul kokku 25 erinevat ringi.

 

Kultuur ja kunst – inimeselt inimesele
Rahvamaja päev kannab endas laiemat eesmärki, kui vaid lustimiseks kokku tulla. Selle päeva kaudu soovivad kultuuriga tegelevad inimesed tutvustada kultuurikeskuse igapäevast tööd ja väärtustada selle töö tegijaid. Kohalike inimeste huvi kultuurikeskuse poolt pakutava vastu on just see, mis annab tegijaile soovi ja jaksu senitehtut jätkata. Veel enamgi – leida senisele lisaks uusi ideid.

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 29.10.2020