Blog

Perepäevaga jäid rahule nii suksu kui külalised. Foto Gerli Räni.

Lossihoovis toimus perepäev

 

Juuli neljandal laupäeval kutsusid kuningas Magnus ja lossipreili peresid endile lossihoovi külla.

 

GERLI RÄNI

 

Lossihoovis toimus perepäev, mille eesmärgiks oli pärast koroonaviiruse levikut pakkudainimestele vaheldust, tuua perekonnad kokku ühistegevusele ning veeta aega meie kodukohas,  meenutades ajalugu.

 

Laupäevasel päeval kella 11–15 toimus perepäev. Perepäeval võtsid kõiki külastajaid vastu kuningas Magnus, keda kehastas Samuel Axel Maikalu, ja lossipreili Kaisa Liiver. Võimalus oli minna tuurile noorgiidi Steniga, kes kõneles ja pajatas hoovi ajaloost, viis inimesi kirikusse ning muuseumisse.

Päevalt ei puudunud väikesed taluloomad – jänesed, lammas, kanad ja kuked. Kohale oli tulnud ka tugev ja suur loom – hobune, kes tuli kaasa Elvi Teppaniga Tabiverest ning pakkus vankrisõitu nii väikestele kui ka suurtele. Lastele tegi põnevaid näomaalinguid Taimi Rao, maitseelamusi pakkus perekond Visk. Avatud olid ka Põltsamaa muuseum, veinikelder ja toidumuuseum, Katre Arula meistrikoda, kunstigalerii pART ja Niguliste kirik.

 

Kuningas Magnus pajatas üritusest:

“Perepäev läks väga hästi. Sihtgruppi ehk perekondi sai kõnetatud ning väga lõbus oli.”

 

Magnuse sõnul oli tagasiside väga hea ning inimesi käis piisavalt: mitte väga vähe, kuid mitte ka väga palju. Ilm oli küll vihmane, kuid kedagi see ei heidutanud. Giidijuht Sten Jõearu lisas: “Giidina jäin ise oma tööga väga rahule, huvilisigi jagus ning inimestele täitsa meeldis.”

 

Lossihoovis toimus perepäev esimest korda, loodetavasti näeme järgmisel aastal taas. Kuningas Magnuski jääb inimesi tagasi ootama ja lossihoovi ilu avastama.

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 13.08.2020

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga