Blog

Foto erakogu.

Suusapiigad kütsid türklannadele sauna

 

Seda küll mitte otseses mõttes. Küll aga hõivasid kaksikõed Keidy ja Kaidy Kaasiku ning põltsamaalanna Hanna-Brita Kaasiku ehk n-ö Kaasikute tiim Türgis toimunud hooaja viimasel võistlusel enamiku pjedestaalikohti. 

 

RAIMO METSAMÄRT
Raimo@pvs.ee

 

„Võistlus kandis nime Balkan Cup ehk tegemist oli sarnase sündmusega, nagu on Skandinaavia karikavõistlused,“ sõnab Hanna-Brita.

Foto erakogu.
Foto erakogu.

 

 

Kuna esialgu ei pidanud Eesti meistrivõistlusi toimuma, otsustatigi osaleda Türgi võistlusel. 

Kolm päeva ja kolm võistlust – 5 km klassika- ja vabatehnikas ning uisusprint tähendasid seda, et kaks esimest päeva kuulusid ainuüksi meie neiudele. Uisusprindis said nii Türgi kui Horvaatia suusatajad meile vastu küll,“ muljetab Hanna-Brita, kelle saagiks jäi kaks kolmandat ja viies koht. 

Võistlus toimus 1700 m kõrgusel mägedes, elati 400 m madalamal. „Täiesti teistmoodi võistlus kui Eestis – pruugib ainult veidi oma võimeid ülehinnata ja võib saada n-ö haamri.“ See võistlus täitis ka kaugemat eesmärki, sest järgmise aasta olümpiamängude sõidud peetakse just samal kõrgusel.

Foto erakogu.
Foto erakogu.

„Sprindivõistluseks olin ma üsna väsinud, sest mul oli unega probleeme ja magamatus andis tunda,“ sõnab Hanna-Brita. See-eest võtsid korraldajad suusatajaid lausa avasüli vastu. „Ei olegi midagi taolist varem kogenud, auhinnatseremoonial olid kohal isegi Türgi tipp-poliitikud,“ jättis suurepärane vastuvõtt Hanna-Britale väga hea mulje.

Tore lõpp suusahooajale!

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 01.04.2021