Blog

Selline nägi ehitustanner välja 25. oktoobril. Foto raimo Metsamärt.

Uus kaupus kerkib hoogsalt

Tallinna ja Viljandi maantee vahelisele alale rajatava kauplusehoone ehitus käib täie hooga. Ainus selles linnaosas asuv toidukauplus peaks valmima järgmise aasta veebruaris. Milline uus kauplus olema saab, sellest räägib lähemalt RRLektus nõukogu liige Toomas Põld.

 

RAIMO METSAMÄRT
Raimo@pvs.ee

 

Kui palju praegu poode Eestis on?
„Täna tegutseme 12 maakonnas üle Eesti ja kokku on meie ketis 66 poodi. Sel aastal täitus meie esimese poe avamisest 27 aastat. Kuna oleme enamiku poode soetanud väga erinevatelt isikutelt üle Eesti, siis on ka enamik meie poode erineva suurusega. Sellest johtuvalt on ka sortiment suuremates poodides suurem ja väiksemates poodides väiksem. Põltsamaa poe kohta saame kinnitada, et oli ammu vajadus avarama pinna järele, sest kaup lihtsalt ei mahtunud riiulitele ära“

 

Millised tootegrupid on tugevuseks, mida plaanite tulevikus edasi arendada?
Meie tugevuseks on lisaks soodsatele hindadele võit ostlemise ajas. Naljatades võib öelda, et väikseim maa parklast piimapakini on meie poodides. Siinkohal tahame kiita väga tublit Põltsamaa poe kollektiivi eesotsas juhatajaga, sest just õige kollektiiv teeb poest hea poe. Kuna väikepoodides on sortiment väiksem, saame pakkuda iga tooterühma enim müüdavaid tooteid. Tooterühmade poolest me ei eristu teistest jaekettidest ning ka meie poodides müüakse enim piima- ja lihatooteid, kuid soodsaid hindu pakume ka igat sorti maiustustele ning ka karastus- ja alkohoolsetele jookidele.

 

Milline saab olema Põltsamaale rajatav kauplus?
Põltsamaale rajatava uue poe suurus on 890 m 2 , kus lisaks meie poele plaanime kaasata apteegi, lilled ja toitlustuskoha. Mõned läbirääkimised on veel pooleli, mistõttu see nimekiri pole lõplik. Tänu avaramatele ruumidele saame oluliselt suurendada tootesortimenti ning soodsate hindadega eripakkumisi. Samas tahame tänada meie seniseid kliente, kes vaatamata kitsastele oludele meie tänast poodi külastavad. Kuna uue poe asukohaks on väärikas Põltsamaa lossi lähipiirkond, tuli seda arvestada ka hoone projekteerimisel ja materjalide valikul. Näiteks on omad nõuded nii sillutiskivile, välisvalgustusele, välisfassaadile ning ka väga levinud plastaknad on keelatud. Loodame, et koostöös ehitajatega saame nägusa ja kauni poehoone. Kogu investeering tuleb suurusjärgus 0,9 mln eurot.”

 

Kuidas eristute konkurentidest, sest pea kõik suuremad ketid on Põltsamaal olemas? Kas asukoht (ainukene kauplus teisel pool jõge ehk selles linnaosas) on siin trumbiks või probleemiks?
Peame enda plussideks soodsaid eripakkumisi, poe suurusest tulenevat ostukiirust ja ka asukohta teisel pool jõge. Loodame, et senised kliendid hindavad uue poe avaramaid võimalusi ja suuremat sortimenti. Samas kaasame üürnikena tugevad partnerid, kes annavad uuele hoonele suurt lisaväärtust. Kinnitame, et konkurents Põltsamaal on üks Eesti tugevamaid, aga sellest ju tarbijad ainult võidavad.

 

Praguses Rüütli poes on rohkelt huvitavaid pakkumisi (soodsad hinnad). Kas see jääb ka edaspidinii?
Jah, saame kinnitada, et see trend jätkub ja avaramad võimalused annavad üllatustele veelgi rohkem ruumi. Lisaks tahame tänada Põltsamaa valla kõiki juhte ja ametnikke hea ja toetava koostöö eest. Kogu planeering ja ettevalmistusprotsess on sujunud kiirelt ja ladusalt.

 

 

 

Põltsamaa Valla Sõnumid 29.10.2020